Skip to content
Menu

Odpocznij na planie filmowym w Montanie Ranczo z serialu Yellowstone

Wyobraź sobie; popijasz kawę o poranku patrząc na to samo ranczo, na które spoglądał Kevin Costner, podziwiasz wschód słońca rozpościerający się na niebie nad Montaną, czujesz zapach stadniny i rozkochujesz się w urokliwej Montanie.

Czy to możliwe?! Oczywiście!

Kevin Costner

Chief Joseph Ranch

Ranczo Rodziny Dutton z serialu Yellowstone (jeśli jeszcze nie znasz tego serialu- gorąco polecam!) znajduje się w Montanie i nosi nazwę Chief Joseph Ranch. 

Ranczo zostało zakupione w 1914 roku przez magnata Williama Forda i sędziego Howarda Hollistera. To oni zbudowali główny dom, który obecnie, w serialu, jest domem Johna Duttona. 

Budowa zajęła 3 lata, wykorzystano naturalne materiały budowlane z okolic, obecnie to istny skarb architektury Dzikiego Zachodu. 

Ford and Hollister Ranch w latach 50. XX wieku zostało sprzedane i zmieniono nazwę na cześć wodza Nez Perce- tj. plemienia Przekute Nosy, które wcześniej polowało w tym miejscu na bizony.  

To magiczne miejsce, oprócz tego, że stało się planem filmowym w ostatnich latach, w dalszym ciągu w pełni funkcjonuje i pełni rolę rancza.

Dostępne są dwa drewniane domki, które można wynająć. 

fisherman cabin

The Fisherman Cabin, czyli Lee Dutton’s Cabin

Urokliwy domek w dolinie zbudowany w 1916 roku, rozpościera się z niego przepiękny widok na góry (Sapphire Mountains i Bitterroot Mountains). Może pomieścić maksymalnie 8 osób. 

Na parterze znajduje się duża, główna sypialnia tzw. master bedroom z podwójnym łóżkiem i łazienką, u góry są dwa duże łóżka oraz łazienka i dodatkowo tzw. loft, gdzie znajdują się dwa pojedyncze łóżka.

Cena?

Przy zakwaterowaniu 4 osób- ok. 1.200 dolarów za noc za cały domek, każda kolejna osoba; 50 dolarów dopłaty za jedną noc. 

rip's cabin

The Ben Cook Cabin, czyli Rip’s Cabin 

Można zamieszkać w tym samym domku, w którym mieszkali bohaterowie serialu; Rip i Beth! Tylko wyobraź sobie poranek spędzony na ganku z kubkiem gorącej herbaty z widokiem na tereny, które zdają się nie mieć końca. Domek może pomieścić również maksymalnie 8 osób. 

Na parterze znajdują się dwie duże sypialnie z podwójnymi łóżkami i dwie łazienki. U góry znajdują się dwa pojedyncze łóżka i jedno podwójne łóżko.

Cena? 

Przy zakwaterowaniu 4 osób- ok. 1.500 dolarów za wynajęcie całego domku, i podobnie, 50 dolarów dopłaty za nocleg każdej dodatkowej osoby. 

 

fisherman cabin2
the fisherman
the fisherman cabin
The Fisherman Cabin3

WAŻNE

W cenie zawarty jest tour po całym terenie Chief Joseph Ranch uwzględniający lokalizacje z serialu. 

UWAGA: wymagana minimalna liczba noclegów- 3 noce.

W 2023 roku nie ma możliwości rezerwacji noclegu

(być może z powodu filmowania serialu Yellowstone).

Ok, to kto ze mną jedzie do Montany i ma ochotę przenocować w jednym z dwóch domków? To byłoby spełnienie marzeń! 🙂 

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Chief Joseph Ranch. 

Przeczytaj też:

4 komentarze

 1. mul_ksiaszkowy
  6 marca, 2023 @ 8:26 pm

  To kiedy tam jedziemy? 😁 Zakochałam się w serialu i w 1883, naprawdę jeden z najlepszych seriali jakie widziałam.
  Do 2024 może uda się zebrać 🤣

  Reply

  • margot.turzynski
   6 marca, 2023 @ 8:36 pm

   🙂 🙂 oczywiście! Szukam chętnych! Kocham i Yellowstone i 1883 🙂 Z przyjemnością usiadłabym na tzw. porch i wypiła herbatę podziwiając piękne ranczo! Rozmarzyłam się… 🙂

   Reply

 2. Halka_G
  6 marca, 2023 @ 9:06 pm

  Świetny artykuł ❤️

  Reply

  • margot.turzynski
   6 marca, 2023 @ 9:26 pm

   Bardzo dziękuję!!!!! 🙂 te dwa słowa wiele dla mnie znaczą! 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =